NA CO SE NEJČASTĚJI PTÁTE


Jitko, můžete nám v krátkosti představit, čím se barevná typologie zabývá?

Barevná typologie slouží k určení přesného barevného typu, tedy jednoho z dvanácti kategorií. Tato typologie je velmi přesná a spolehlivá. Speciální šátkovou metodou je zákaznici vybrána skupina barev, odstínů, které nejlépe ladí s její vrozenou barevností. Mým záměrem je nejen zákaznici správně zařadit, ale vedu ji během konzultace k tomu, aby sama pochopila, které barvy jí nejvíc sluší a proč. Naučí se rovněž, jaká míra kontrastu je pro ni nejvhodnější, jaký charakter a velikost vzorů na oděvu, doplňků, šperků, ale i jaká barva vlasů a make-up.

Jak poznáte, které barvy ženám sluší?

Šátky, které používám od speciální firmy z Anglie, jsou nabarveny tak, aby se "spojily" s obličejem, ke kterému "patří". Efekt je nepřehlédnutelný. Pleť je jakoby nasvícena zespodu, případné nečistoty nejsou tak patrné, hluboká místa v obličeji se vyrovnávají, vrásky opticky mizí, oči mají jasnější barvu, celkový vzhled je mladší a zdravější... Barvy nevhodné dělají pravý opak.

Máte nějakou všeobecnou radu, kterou se mají nejen ženy řídit při výběru šatníku, aby vypadaly krásné?

Dokonalý šatník stojí na třech pilířích: -BARVY, které správně zdůrazní obličej -STŘIHY, které správně zvýrazní postavu -čistý oděvní STYL , který vyjadřuje osobní vkus a životní styl.

Proč si myslíte, že je u nás stále v oblibě černá barva?

Černá sluší jen malému procentu žen. Většině žen (i mužů) tedy vyloženě škodí. Je pravda, že černá zeštíhluje a dobře se s ní modeluje postava, ale na obličej má destruktivní vliv. Ženy mají u černé jakýsi pocit jistoty, myslí si, že černou nic nezkazí, ale opak je pravdou.

Sluší starším ženám dívčí barvy?

Starší ženy jsou každá jiná. Jsou typy, kterým vyloženě sedí ostré a nápadné barvy, vypadají v nich mladší. Naopak jiný, třeba tlumený typ zase vypadá skvěle v "dívčí" pudrově růžové. Jde tu ale i o cit a osobní vkus a i tady může typologie hodně pomoci...

Jak probíhá návštěva u vás v salónu?

Konzultace trvá asi dvě hodiny. Nejdříve jakési "zaškolení" v teorii barev a pak následuje postupné přikládání testovacích límců a šátků k odlíčenému obličeji. Sama zákaznice je ke konci konzultace schopná rozpoznat i ty nejjemnější rozdíly v působení barev na svůj obličej. Odchází se spoustou rad a speciálním vzorníkem, který jí bude oporou při dalších nákupech...

   Barevný typ je vrozený a neměnný...

Vrozený barevný typ zůstává po celý život stejný, je tedy více než výhodné nechat si jej zjistit.

Ženy, ale i muži, kteří svůj typ znají a využívají jeho předností, budují svou ideální image mnohem jednodušeji a efektivněji. Může se stát, že se zákaznice z nějakého důvodu nechce ztotožnit s tím, jak je \"vybarvená\" a má jiné barevné cítění. I zde pomáhá konzultace barevné typologie. Hledáme, jak její typ posunout, aby výsledek byl uvěřitelný a přirozený a hlavně, aby byla spokojená.

Je velký omyl myslet si, že po konzultaci budete muset všechno šatstvo vyhodit, že Vás \"zaškatulkuji a už se nehnete\". Naučím Vás sice, co je pro Vás nejlepší, ale i to, jak dál nosit milované, i když ne ideální, barvy správným způsobem.